KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14114211
nr 1411 4211
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
En häst. Signerad, akvarell, 29x39, yttermått inklusive ram: 36x46 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 20:52:49
700 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman